Сучасний стан кримінально-правового вчення про причиний зв’язок: критичний аналіз

Проблематика причинного зв’язку традиційно і небезпідставно вважається однією з найскладніших у кримінальному праві. Незважаючи на численність теорій причинного зв’язку (нерідко взаємовиключних) і велику кількість наукових публікацій, чіткого, зрозумілого і більш-менш усталеного вирішення проблеми причинності у кримінальному праві досягнути поки що не вдалося.

Нові наукові здобутки у розв’язанні кримінально-правових проблем заподіяння майнової шкоди

У юридичній літературі проблематика змісту, структури та видів майнової шкоди як суспільно небезпечного наслідку злочину традиційно відноситься до числа активно обговорюваних. Інтерес вітчизняних науковців до теоретичних, законодавчих та правозастосовних питань заподіяння майнової шкоди в сучасному кримінальному праві України цілком зрозумілий, адже згідно зі статистичними даними злочини, які пов’язані зі спричиненням майнової шкоди, превалюють на сьогодні над усіма іншими.

Фундаментальне дослідження злочинних наслідків у кримінальному праві

У юридичній літературі проблематика змісту, структури, видів і кримінально-правового значення злочинних наслідків не обійдена увагою. Інтерес науковців до наслідків кримінально караної поведінки людини цілком зрозумілий, адже йдеться про зовнішню, найбільш інформативну сторону злочину, фіксації складових якої віддає перевагу і законодавець, і провозастосувач.

Фундаментальне дослідження Київської школи кримінального права

Не викликає сумніву та обставина, що чимало засадничих положень сучасної вітчизняної кримінально-правової науки є результатом плідної праці багатьох поколінь вчених дореволюційного і радянського періодів. Виконання повноцінного кримінально-правового дослідження в наш час неможливе без звернення до наукової думки, сформульованої в минулому.