Відповіді для ВССУ на питання стосовно кримінально-правового статусу окремих категорій осіб (експерта, нотаріуса, лікаря, викладача)

1. Чи був експерт, нотаріус, лікар та викладач навчального закладу службовою особою – суб’єктом злочинів, передбачених розділом ХVІІ Особливої частини КК України, у редакції, що діяла до набрання чинності Законом України від 7 квітня 2011 року «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відповідальності за корупційні правопорушення» (далі – Закон від 7 квітня 2011 р.)?

Відповідь для ВССУ щодо застосування ст. 55 КК України

У відповідь на поставлене суддею ВССУ Т.В. Матієк питання, з якого часу (часу спливу іспитового строку чи з моменту набрання законної сили вироком) особа починає відбувати додаткове покарання у виді позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю у разі призначення основного покарання у виді позбавлення волі зі звільненням від відбування основного покарання з випробуванням, хотів би дати таке пояснення.

Відповідь для ВССУ щодо застосування ст. 105 КК України

На питання, чи потрібно виносити обвинувальний вирок у тому разі, коли неповнолітній звільняється від покарання із застосуванням примусових заходів виховного характеру на підставі ст. 105 КК, на мій погляд, треба давати ствердну відповідь. Пряма законодавча вказівка на те, що в цьому випадку слід виносити вирок (зрозуміло, обвинувальний), міститься безпосередньо у ч. 1 ст. 105 КК: тут говориться про момент постановлення вироку.

Зауваження і пропозиції до проекту постанови Пленуму ВССУ (корупційні правопорушення)

1. У п. 3 проекту постанови Пленуму ВССУ «Про практику застосування судами законодавства України про відповідальність за окремі корупційні правопорушення» (далі – проект постанови) закріплено перелік суб’єктів відповідальності за вчинення корупційного правопорушення. Як зазначено в самому проекті постанови, цей перелік не є повним.